Logo Partnerstwa Nyskiego 2020 - przejdź do strony głównej.


PROJEKT DOFINANSOWANY Z FUNDUSZY EOG, POCHODZĄCYCH Z ISLANDII, LICHTENSTEINU I NORWEGII ORAZ ŚRODKÓW KRAJOWYCH

Konsultacje społeczne

Strategia Rozwoju Obszaru Funkcjonalnego Partnerstwo Nyskie 2020

Od września 2014 r. trwają prace nad opracowaniem Strategii Rozwoju Obszaru Funkcjonalnego Partnerstwo Nyskie 2020.

Strategia wyznaczy kierunki rozwoju Partnerstwa Nyskiego 2020, które tworzy 14 gmin: Biała, Branice, Głubczyce, Głuchołazy, Grodków, Kietrz, Korfantów, Lubrza, Łambinowice, Nysa (Lider Partnerstwa), Otmuchów, Paczków, Prudnik, Skoroszyce oraz 3 powiaty: Głubczycki, Nyski i Prudnicki. Będzie także stanowić podstawę do podejmowania wspólnych działań oraz wnioskowania o środki zewnętrzne na ich realizację.

Do udziału w tworzeniu Strategii, na każdym etapie jej tworzenia, zapraszamy mieszkańców, przedsiębiorców, organizacje społeczne i instytucje z całego Obszaru Funkcjonalnego. Udział przedstawicieli lokalnych grup społecznych w konsultacjach społecznych pozwoli lepiej rozpoznać potrzeby i wyznaczyć optymalne kierunku rozwoju społeczno-gospodarczego tego obszaru.

Na etapie tworzenia diagnozy do Strategii, od listopada 2014 r. do lutego 2015 r. na terenie gmin i powiatów Partnerstwa Nyskiego 2020, będą prowadzone badania społeczne, w których mieszkańcy będą mieli możliwość wyrażenia swoich opinii
i preferencji. Badania te posłużą do opracowania diagnozy sytuacji na Obszarze Funkcjonalnym Partnerstwa Nyskiego 2020.
Następnie, w okresie od marca do czerwca 2015 r., odbędą się spotkania konsultacyjne i warsztatowe, których celem będzie wyznaczenie misji, wizji i celów ujętych w Strategii.
Do listopada 2015 r. będą trwały konsultacje społeczne projektu całej Strategii.


Szczegółowe informacje o terminach i miejscach poszczególnych spotkań będą podawane na bieżąco – zachęcamy do odwiedzania strony internetowej Partnerstwa Nyskiego 2020 www.partnerstwo-nyskie2020.pl

Już dziś zapraszamy Państwa do aktywnego włączenia się w opracowanie Strategii Rozwoju Obszaru Funkcjonalnego Partnerstwo Nysie 2020.

Kontakt: Urząd Miejski w Nysie, tel. 77 40 80 552, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Lider Partnerstwa – Gmina Nysa
Partnerstwo Nyskie 2020 – razem dla przyszłości…

 

 

Do pobrania:

Konsultacje społeczne [doc]
Konsultacje społeczne [pdf]

 

 

 

Przejdź do informacji o Konferencji dotyczącej realizacji projektu

Przejdź do informacji o Konferencji Inauguracyjnej

PARTNERZY PROJEKTU

     


      PARTNERZYPartnerstwo Nyskie 2020